آموزش کاربرد ضمیر این با 10 فعالیت

ضمیر این

ضمایر نقش بسیار مهمی را در گفتگو و ارتباطات انسانها با یکدیگر دارند. ضمیر این یکی از ضمایر برای اشاره به موقعیت یا موضوعی نزدیک فرد است. برخی از آدمها در استفاده و کاربرد ضمیر این مشکل دارند. متخصصان گفتار درمانی تنها تخصصی است که می تواند به این افراد کمکهای لازم را ارایه نماید.

اگر شما هم در کاربرد ضمایر و درک آنها مشکل دارید متخصصان گفتار درمانی یاشام در تبریز در خدمت شما هستند و به طور رایگان آماده ارایه مشاورات تخصصی هستند برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

کاربردهای ضمیر این:

ضمیر اشاره این را برای اشاره به اسم به کار می بریم. مثلا زمانیکه می گوییم این فنجان را بردار در واقع هدفمان اشاره به فنجانی است که در نزدیک گوینده است یا وقتیکه می گوییم این یک ماشین است در واقع به ماشینی اشاره می نماییم که در نزدیک گوینده قرار دارد.

این ضمیر اشاره را برای اشاره به صفت نیز به کار می بریم. برای روشن شدن مسئله مثالی را می آوریم مثلا وقتی می گوییم که اینکار خوب است به کار خوبی که رخ داده است اشاره می نماییم. یا این ماشین قرمز است در واقع به ماشین قرمزی که در نزدیک گوینده است اشاره می نماییم.

ضمیر اشاره این را برای اشاره به جملات نیز بکار می بریم. این حرفی که می زنی درست نیست در جمله مذکور ضمیر اشاره به جمله مذکور بیان شده توسط گوینده اشاره دارد.

ضمیر این را به عنوان قید نیز در جمله می توانیم بکار بگیریم. در جمله اینجا هوا سرد است. در واقع به جای قید مکان اشاره شده توسط گوینده به کار می رود.

ضمیر اشاره این را می توانیم به عنوان مسند نیز در جمله و به جای آن بکار گیریم. مثلا زمانیکه می گوییم این کار اوست. در واقع به وظیفه شخص یا شغل او اشاره می کنیم.

نکات مهم قابل توجه در کاربرد ضمیر این

ضمیر این


این ضمیر اشاره مفرد است و بنابراین برای اشاره به موضوع یا موجود مفرد اشاره می نماید. زمانیکه موضوع یا موجود جمع باشد از ضمیر جمع اینها استفاده می نماییم.

ضمیر آن برای اشاره به دور کاربرد دارد ولی ضمیر این برای اشاره به موضوع یا موجود نزدیک کاربرد دارد. ضمیر این را می توانیم به جای صفت، اسم، مکان، مقدار،دلیل و غیره هم بکار ببریم

مثالهایی کاربرد ضمیر این


این سوپ من است در این جمله به سوپی اشاره می شود که در نزدیک گوینده است. اینها شکلاتهای من هستند در این جمله به شکلاتهایی اشاره می کنند که نزدیک گوینده است.

برای یادگرفتن کاربرد صحیح ضمیر این در جملات باید صبر نموده و تمرین و ممارست زیادی را بکار ببرید. بهترین گفتار درمانگران شهر تبریز در کلینیک یاشام در خدمت شما هستند تا با مشاورات و مداخلات بهنگام و ضروری مشکلات شما را حل نمایند.

برچسب ها