آموزش مفهوم پرنده با 5 روش به کودکان

مفهوم پرنده

طبقه بندی و مفهوم سازی یکی از موارد بسیار مهم در یادگیری کودکان است. یکی از موارد مهم در این طبقه بندی مفهوم پرنده است. پرندگان گروهی از جانداران خونگرم از طبقه حیوانات هستند که بیشتر آنها قابلیت پرواز دارند. همه آنها از بالهای خود برای پرواز استفاده می کنند . بدن آنها بسیار سبک است و بالهای آنها به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارند باعث می شوند که پرندگان بتوانند پرواز نمایند.

این مفهوم در رشد شناختی و مفهومی کودکان تاثیر بسیار زیادی را دارد . این مفهوم در آزمونهای سنجش تحصیلی کودکان برای ورورد به مدرسه مورد سوال قرار می گیرد بنابراین مهم است که کودکان با این مفهوم . مقوله آشنا باشند در صورت داشتن سوال و یا درخواست راهنمایی همکاران ما در مرکز آموزش، گفتار درمانی و کاردرمانی یاشام آماده ارایه مشاورات رایگان هستند با ما تماس بگیرید.

چگونه مفهوم پرنده را به کودک آموزش دهیم؟

مفهوم پرنده

از طرق مختلف می توانید مفهوم پرنده را به کودکان آموزش دهید. در ادامه مقاله روشهای سنتی و مدرن آموزش با هم ترکیب شده و برای شما پیشنهاد گردیده است. شما می توانید از آنها استفاده نمایید و در صورت داشتن سوال با ما تماس بگیرید.

برای آموزش مفهوم پرنده می توانید از کتابها و داستانهای دارای تصاویر پرندگان استفاده نمایید و با کودکان بازیها و داستانهای شاد و مفرحی را بسازید که بتوانند با این مفهوم آشنا شوند. به آنها نشان دهید که پرنده ها چه اندازه هایی را دارند، چه شکلی هستند، چگونه پرواز می کنند، غذای آنها چیست؟ و غیره

مفهوم پرنده

مشاهده مفاهیم در فضای طبیعی و محل زندگی کودکان نقش بسیار مهمی را در یادگیری مفاهیم مختلف و از جمله مفهوم پرندگان دارد. با کودک خود به طبیعت سفر کنید یا آنها را به پارکها یا باغ وحشها ببرید تا آنها پرنده ها را مشاهده و بصورت مستقیم آنها را تجربه نمایند و از نزدیک با مفهوم پریدن، پرواز و پرنده آشنا شوند.
یکی دیگر از روشهای آموزش پرنده به کودکان استفاده از بازیهای تعاملی و کامپیوتری است. می توانید از پازلها و کارتهای بازی نیز برای آشنایی کودک با این مفهوم استفاده نمایید.

مشاهده فیلمها، انیمیشنها و داستانها که در آنها پرندگان دارای شخصیت داستانی هستند می تواند کودکان را به طور جذاب، شیرین و سرگرم کننده ای با مفهوم پرنده آشنا نماید.

آموزش مفهوم پرنده با بازی

مفهوم پرنده

در ادامه بازی جذاب و شیرینی برای آموزش مفهوم پرنده آورده شده است. شما می توانید این بازی یا هر بازی دیگری را با خلاقیت خودتان برای آموزش مفهوم پرنده استفاده نمایید.

نام بازی: پیدا کردن پرنده‌ها

از اسباب بازیهای پرنده یا تصاویر پرندگان برای این بازی استفاده نمایید. در ابتدای بازی تصاویر یا اسباب بازیها را مربوطه را در محل بازی و در مکانهای مختلف پنهان نمایید. از کودک بخواهید که او باید پرنده ها را پیدا کرده و هر پرنده ای را که پیدا می کند را نام ببرد و سپس ویژگیهای آنها را شناسایی کرده و برای هر یک شرح مختصری بدهد.

مفهوم پرنده

این بازی را به صورت گروهی نیز می توانید انجام دهید. هر کودکی که یک پرنده را پیدا کرد به دیگر کودکان بگوید و اطلاعات مختصری از آن مثل نام و ویژگیها و مختصری از رنگ و اندازه را به سایرین بدهد.

می توانید برای رشد دیگر مهارتها مانند وقت شناسی و توجه و تمرکز برای این بازی زمان تعیین نمایید تا حس رقابت و همکاری کودک نیز افزایش پیدا کند.

چگونه با واقعیت مجازی مفهوم پرنده را به کودک آموزش دهیم؟

مفهوم پرنده

برای آموزش مفهوم پرنده می توانیم از تکنولوژیهای جدیدی مانند واقعیت مجازی استفاده نماییم. واقعیت مجازی یک محیط تعاملی و جذابی را ایجاد می نماید که فرد با استفاده از آن می تواند مفاهیم مختلف را یاد بگیرد در ادامه مقاله روشهای مختلفی را برای اینکار آورده ایم. شما هم با اجرای آنها می توانید به افراد کمک نمایید که با مفاهیم آشنا شوند.

با استفاده از واقعیت مجازی می توانیم این امکان را فراهم نماییم که فرد با پرندگان در محیط واقعیت مجازی تعامل نماید. در این برنامه و بازیها فرد به مشاهده پرنده ها پرداخته با پرنده ها پرواز نموده و حتی شبیه سازی محیط طبیعی پرنده ها نیز در آن انجام گیرد.

استفاده از بازیهای آموزشی در فضای واقعیت مجازی نیز به افراد کمک می کند که با مفهوم پرنده آشنا شود. این بازیها مراحل مختلفی مانند شناسایی پرنده ها، شناسایی ویژگیهای انها و حتی پرواز با آنها را شامل می گردد.

با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی می توانیم این امکان را به فرد بدهیم که پرنده ها را در موقعیت طبیعی خود مشاهده نماید. محیطهای مختلفی مانند جنگل، دریا و کوهستان که پرندگان در آنها زندگی می کنند را فرد می تواند لمس و تجربه نماید.

میخواهی مثل یک گفتار درمان و کاردرمان حرفه ای مفهوم پرنده را به کودک آموزش بدهی؟ کافی است فقط سه بار در روز و هر بار حداقل ده دقیقه و دو ماه کار کنی تا این توانایی کودکت را تقویت کنی. فیلم را تا آخر ببین و اجرا کن تا معجزه گفتاردرمانی و کاردرمانی یاشام را ببینی. تو لایق بهترینها هستی یاشام حس خوب تحول

برچسب ها