آموزش با پازل و کتابهای پازلی با 20 بازی

پازل

آموزش با پازل و کتابهای پازلی از راههای موثر و مفید برای آموزش کودکان و تقویت مهارتهای آنها می باشد. با استفاده از این وسایل بازی مهارتهای بینایی فضایی، تقویت مهارتهای ارتباط چشم و دست، تقویت توجه و تمرکز در تمام انواع آن، تقویت مهارتهای مکانیکی و درک ارتباط میان قطعات به کودکان آموزش داده می شود.

همکاران ما در مرکز آموزش و توانبخشی یاشام آماده ارایه مشاورات لازم بصورت رایگان در حیطه های گفتار درمانی، کاردرمانی، روانشناسی، آموزش هستند با ما تماس بگیرید.

با استفاده از پازل و کتابهای پازلی مبتوانیم به کودکان مهارتهای مختلفی مانند شمارش، اشکال، مفاهیم حیوانات، میوه ها ، افعال، موضوعات مختلف و مفاهیم علمی را به کودکان آموزش داده و آنها را تقویت نماییم. این وسایل بازی کودکان را به یادگیرندگانی فعال تبدیل می کند و به آنها کمک می کند که افرادی موثر در یادگیری مفاهیم باشند.

مفاهیم قابل آموزش با پازل و کتابهای پازلی

پازل

با استفاده از این وسایل بازی می توانیم مفاهیم مختلفی را به کودکان آموزش دهیم. مفاهیم قابل آموزش با پازل و کتابهای پازلی علارتند از:

رشد مهارتهای بینایی فضایی و رشد و توسعه مهارتهای مکانیکی یکی تز تاثیرات مهم استفاده از آموزش با پازل و کتابهای پازلی می باشد این بازیها می تواند مهارتهای مکانیکی یادگیری فرد را تقویت نماید.

ایجاد حس و تشویق به حل مسئله و تفکر یکی دیگر از تاثیرات مهم آموزش با این وسایل بازی است. استفاده از این ابزار کودکان را وادار به تفکر نموده و آنها را تشویق می نماید که مسایل مختلف خود را با تفکر منطقی و منظم حل نموده و شیوه های مختلف را یاد بگیرند.

با استفاده از این وسایل بازی مفاهیم مختلف و متنوعی مانند اعداد، رنگها، اشکال، حیوانات، میوه ها، مفاهیم شناختی، شمارش و موارد دیگر را به کودکان یاد می دهیم. این وسایل بازی و کتابها این مفاهیم را عمیق تر و پایه ای تر به این کودکان یاد می دهد.

با استفاده از این وسایل بازی می توانیم مهارتهای توجه و تمرکز کودک را در تمام انواع و ابعاد گسترش دهیم. این وسایل بازی نیازمند توجه و تمرکز بالایی است و بازی با این اسباب بازیها این مهارتها را درکودکان افزایش داده و به یادگیری موثر آنها کمک می کند. .

این وسایل بازی خلاقیت کودکان را در یادگیری افزایش می دهد این وسایل بازی امکان خلق شکلها و ترکیبات مختلف را برای کودکان فراهم می نماید و این خود سبب تحریک خلاقیت و نوآوری آنها می گردد.

استفاده از این وسایل بازی و دیگر ابطارهای سرگرم کننده و تعاملی مهارتهای گوناگون و متفاوت کودکان را تحریک نموده و آنها را به یادگیرندگانی خلاق، نوآور و موثر تبدیل می کند.

با استفاده این وسایل بازی می توانیم مفهوم شمارش را به کودکان آموزش دهیم. آنها می توانند حیوانات مورد علاقه خود را نام برده و بشمارند.

پازل

اعدادی را در تصاویر پنهان نمایید و از کودک بخواهید که آنها را پیدا کرده و در جای صحیح خود قرار دهند. در این بازی مهارت توجه و تمرکز، مهارت جستجو، تحمل کاری و یادگیری اعداد به کودک آموزش داده می شود.

با استفاده از این وسایل بازی می توانیم جمله بندی و حرف زدن کودکان را تحریک و تشویق نماییم. کودکان را تشویق منید که با استفاده از قطعات پازلها داستانهایی را برای شما بسازند و سپس آنرا برای شما تعریف کنند و یا بنویسند.

با استفاده از پازلها می توانید شناخت رنگها، مهارت مدادگیری و مهارت چشم و دست کودکان را تقویت نموده و کودکان را تشویق نمایید که خلاقیت خود را گسترش دهند. کودکان را تشویق کنید که پازلها را رنگ آمیزی نموده و قطعات مختلف آنرا را تزئین نمایند.

با استفاده از این وسایل بازی می توانیم حروف الفبا را به کودکان آموزش دهیم. آنها می توانند حروف را درست کنند.

با استفاده از این وسایل بازی کودکان می توانند با کنار هم قرار دادن حروف کلمات را بسازند. این کارسبب می شود که کودکان مهارتهای خواندن و نوشتن را نیز بطور موثری فراگیرند.


برای آموزش مفاهیم مختلف ریاضی می توانیم از پازلها استفاده نماییم. آموزش با پازل و کتابهای پازلی می تواند بطور موثر و مفیدی اشکال هندسی را به کودکان آموزش بدهد.


با استفاده از این وسایل بازی می توانند با قطعات مختلف تصاویر خلاقانه ای را طراحی و ایجاد نمایند و با اینکار خلاقیت و نوآوری کودکان را تقویت نموده و مهارتهای موثری را به آنها آموزش دهند.


این وسایل بازی می تواند مفاهیم پایه ای مانند حیوانات، میوه ها، اشیا، افعال، مشاغل و غیره را به کودک آموزش دهد شما می توانید با استفاده از پازلها و خلاقیت خود آموزشهای متنوعی را به کودکان خود بدهید.

این وسایل بازی معماهای گوناگونی را به کودکان آموزش می دهند. این وسایل بازی توانایی حل معما و تفکر انتقادی و خلاقانه را در کودکان افزایش میدهد.

این وسایل بازی به کودکان دسته بندی و مرتب کردن را آموزش می دهد آنها می توانند مفاهیم و اشیا را براساس مولفه های مد نظر طبقه بندی و دسته بندی نموده و مفاهیم پایه ای طبقه بندی و مرتب کردن را به آنها آموزش دهند.

برای آنکه مفاهیم مقایسه را به کودکان آموزش دهیم می توانیم از این وسایل بازی استفاده نماییم. کودکان با پازلها می توانند بین اشایا و مفاهیم طبقه بندی انجام داده و به مقایسه آنها بپردازند.

با این وسایل بازی می توانیم کودک را با محل زندگی جانداران آشنا نماییم مثلا می توانیم کودک را با حیوانات آبزی، وحشی و اهلی آشنا نماییم.
با استفاده این وسایل بازی می توانیم مناطق شهری و طبیعی را به کودکان آموزش دهیم با کمی خلاقیت می توانید مفاهیم مورد نیاز برای زندگی شهری را به کودکان آموزش دهیم.

پازل

آموزش فصول سال یکی دیگر از کارهای آموزش با پازل و کتابهای پازلی است. با استفاده از انها می توانید مفاهیم فصول سال ویژگیها و مفاهیم مرتبط با آنرا به کودک آموزش دهیم.

شما می توانید پازلهای منحصر به فرد خود را با استفاده از نقاشی های کودک یا خودتان بسازید که کودک ابتدا آنها را درست و مرتب نموده و سپس آنها را نقاشی نماید.

این وسایل بازی دنیای اطراف کودک را به شکل عالی برای آنها آموزش میدهد. کودک با جهان اطراف خود با استفاده از پازلها آشنا می شود.

برای آموزش مفهوم کار تیمی و همکاری گروهی می توانیم ازاین وسایل بازی استفاده نماییم اینکارهمکاری گروهی و جمعی کودکان را افازیش دهد.

مفاهیم انتزاعی اجتماعی را نیز می توانیم با استفاده از پازلها به کودکان آموزش دهیم. این وسایل بازی می تواند مفاهیمی مانند همکاری، احترام، دوستی و غیره را به کودک آموزش بدهد.

برای تقویت رقابت و همکاری سالم به کودکان می توانیم از این وسایل بازی استفاده نماییم. بازیهای مسابقه ای را با استفاده از پازلها و کتابهای پازلی برای کودکان طراحی نمایید تا توانایی کودکان را در این حیطه افزایش دهید.

کتاب‌های پازلی و پازل همراه با موسیقی

این وسایل بازی همراه با موسیقی می‌توانند تجربه‌ای جذاب و لذت‌بخش برای کودکان باشند. در اینجا چند ایده برای انجام این بازیها همراه با موسیقی:

  1. پازل و رقص: در حین این بازی، موسیقی پرانرژی و ریتمی را پخش کنید و به کودکان بگویید که در حین حل آن، به رقص و حرکات مختلف بپردازند.
  2. مسابقه حل پازل با موسیقی: دسته‌بندی کودکان به گروه‌هایی و در طول بازی، موسیقی پخش شود. گروهی که اول کار به اتمام برساند، برنده مسابقه شود.

یادگیری با پازل
یادگیری با پازل ها راهی عالی برای ایجاد یک فرصت یادگیری سرگرم کننده برای بچه ها هستند.

پازل های ساده به کودکان کمک می کند تا قدرت انگشتان، پشتکار و مهارت های حل مسئله را توسعه دهند.

از کودک خود بخواهید قطعات را بچرخاند، بلغزاند و در موقعیت خود بچرخاند.

برداشتن، حرکت دادن و چرخاندن قطعات پازل به کودکان کمک می کند تا قدرت انگشتان و هماهنگی دست و چشم را تقویت کنند.

همانطور که کودک شما قطعات را برمی دارد و در جای خود قرار می دهد، کنترل ماهیچه های کوچک را در انگشتان خود نیز ایجاد می کند.

بازی با این پازل ها کودکان را تشویق می کند تا با دقت بیشتری به عکس ها نگاه کنند و آنها را از بالا به پایین و از چپ به راست مرور کنند.

از طریق انجام این کار، کودکان ممکن است متوجه شباهت ها و تفاوت های بصری شوند.

پازل ها مهارت های حافظه و همچنین توانایی برنامه ریزی، آزمایش ایده ها و حل مسائل را توسعه می دهند.

هنگام تکمیل یک پازل، کودکان باید اشکال، رنگ‌ها، موقعیت‌ها و استراتژی‌ها را برای تکمیل آن‌ها به خاطر بسپارند.

تجربه تکمیل یک پازل همچنین می تواند به کودک شما کمک کند تا یاد بگیرد که چالش ها را بپذیرد، بر مشکلات غلبه کند و با ناامیدی ها کنار بیاید.

راههایی برای حل پازلها و یادگیری با پازل
راحت شروع کن مستقیماً به چشم انداز 5000 قطعه ای سر نزنید. چیزی مناسب با توانایی های فرزندتان انتخاب کنید.
قبل از بیرون آوردن تکه ها با کودک خود در مورد تصویر روی پازل صحبت کنید.
تکه های پازل را بیرون بیاورید و آنها را به سمت بالا قرار دهید.
ابتدا قطعات گوشه و لبه را پیدا کرده و در جای خود قرار دهید.
به دنبال قطعات با توجه به اشکال مورد نیاز برای تناسب با یک فضا باشید.
تکه‌ها را ورق بزنید و بچرخانید، رنگ‌ها را مطابقت دهید، به دنبال «بخش‌هایی» از تصاویر یا خطوطی باشید که ممکن است با هم هماهنگ باشند

برچسب ها