کاردرمانی کم توانی ذهنی

کاردرمانی کم توانی ذهنی یکی از حیطه های لازم برای کار با کودکان است.

گفتار درمانی تبریز گفتار درمانی و کاردرمانی تبریز یاشام » جدیدترین مقالات » کاردرمانی کم توانی ذهنی

کاردرمانی کم توانی ذهنی بر مهارت‌های زندگی که هر فرد برای زندگی خود نیاز دارد، در محیط‌هایی که در آن زمان می‌گذراند، تمرکز دارد.

موانع دسترسی به تجربیات معمولی با اصلاح کار یا محیط، یا آموزش مهارت های جدید، گام به گام برطرف می شوند.

هنگام کار با افراد دارای ناتوانی ذهنی یا اختلال شناختی، OT دانش تجزیه و تحلیل فعالیت را به ارمغان می آورد.

وظایف را به بخش های جزء تقسیم کند و شناسایی کند که چه مهارتها و/یا سازگاری های اساسی برای استقلال و شمول بیشتر مورد نیاز است.

توسعه مهارت های زندگی در مشکلات رشدی

خدمات کاردرمانی کودکان کانادایی شامل رشد مهارت های حرکتی ظریف برای عملکرد دست، پشتیبانی از پردازش حسی برای طیف وسیعی از محیط ها، و یادگیری مهارت های حرکتی برای اوقات فراغت و وظایف شغلی است.

اغلب بر مهارت های زندگی برای استقلال بیشتر تأکید می شود:

مهارت های دستکاری و جهت گیری برای لباس پوشیدن مستقل (دکمه ها، ضربه زدن، بستن بند)، مهارت های مدیریت پول از جمله تمایز و ارزش سکه، مهارت های آماده سازی غذا مانند استفاده از چاقو برای بریدن یا پخش کردن یا استفاده از وسایل ایمن، شناخت علائم راهنمایی و رانندگی و قوانین برای پیمایش ایمن در خیابان ها، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و سایر مهارت های استقلال برای زندگی در خانه و اجتماع.

اهداف فردی خانواده محور در کاردرمانی کم توانی ذهنی

در درمان کودکان کانادایی، هدف گذاری برای افراد بر اساس علایق، اولویت ها و واقعیت های روزانه فرد و خانواده، خانواده محور است.

مطالب مفید بیشتر
نشانه های آفازی بعد از وقوع سکته

مهارت‌سازی از جایی شروع می‌شود که فرد کار می‌کند و از آنجا ظرفیت ایجاد می‌کند، با حمایت از خانواده‌ها برای فرصت‌های بیشتر با پیشرفت مهارت‌ها.

درصورت نیاز می توانید با متخصصان کاردرمانی ما در تماس باشید تا ابتدا به ارزیابی و سپس مشاورات و درمانهای لازم را ارایه دهند.

توسط مرکز جامع گفتاردرمانی و کاردرمانی تبریز یاشام

کارشناسی گفتاردرمانی از دانشگاه علوم پزشکی ایران کارشناسی ارشد گفتاردرمانی از دانشگاه علوم بهزیستی تهران دکترای تخصصی گفتاردرمانیاز دانشگاه علوم پزشکی تهران